Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPompy ciepła Toruńpl
Udostępnij Drukuj Pobierz PDF
Osoba kontaktowa
Tomasz Roman
pompycieplainstalacje@gmail.com
http://hydrom.eu/

Język komunikacji:


Opis przedmiotu zamówienia

Pompy ciepła – montaż i instalacja


Nowoczesne pompy ciepła przekazują energię cieplną do domów, uzyskiwaną z natury: z wody, z powietrza lub z ziemi. Taki przekaźnik ciepła zazwyczaj zbudowany jest z dwóch segmentów: zewnętrznego, uzyskującego energię ze źródła oraz wewnętrznego przenoszącego ciepło. Takie urządzenie to wysokowydajna technologia ocieplania budowli w porze zimowej i ochładzania go w okresie letnim, jaka przy zastosowaniu dość niskich kosztów, przekazuje energię cieplną do instalacji centralnego ogrzewania. Pompę ciepła można zastosować w domu, mieszkaniu lub innych budynkach, a przez pobór ciepła z niewyczerpalnych źródeł energii i braku wydzielania zanieczyszczeń jest to rozwiązanie nieszkodliwe dla środowiska. Niezaprzeczalną mocną stroną pompy ciepła Toruń jest również brak wymogu montażu komina.


Obok tego pompy ciepła Toruńcharakteryzują się całkiem cichym trybem pracy oraz wieloletnią trwałością. Pompa ciepła, która jest regularnie przeglądana, przy czym należy pamiętać, że koszty serwisu są całkiem niewielkie, przeważnie jest sprawna przez wiele lat bez konieczności wymiany. Da się taką pompę ciepła zainstalować wspólnie z instalacją c.o. (centralnego ogrzewania) i do ocieplania bieżącej wody przez instalację ciepłej wody użytkowej. Pompa ciepła, to współczesna technika cieplna, posiada jest przez systemy sterownicze przystosowane do prostej obsługi dla każdej osoby. Ponadto pasuje w większości budynków.


Jak pracuje pompa ciepła?


Wśród pomp ciepła zobaczymy kilka typów podzielonych na odmienne źródło energii. Sama z siebie pompa ciepła nie produkuje energii, stanowi typ przekaźnika, jaki najpierw czerpie energię i przemienia ją dla dogrzania budowli. Nieistotne, czy źródłem jest powietrze, woda czy ziemia, pompa ciepła zbudowana jest z dwóch części. Część zewnętrzna, znana jako dolne źródło, ma na celu przyjmować jak największą ilość energii ze swojego źródła. Ta część jest fundamentem pompy ciepła i z uwagi na to ten element powinno się dopasować do używanego źródła. Moduł zewnętrzny przelewa zachowaną energię do wewnętrznego modułu zakładanego już wewnątrz budynku. W tym miejscu pobrane ciepło jest przekazywane do instalacji c.o. Przesył energii razem z redukcją ciśnienia i dostosowaniem ciepła skutkuje przekazaniem ciepła do całego budynku. Za pomocą pompy ciepła da się ocieplać każdy pokój, a do tego zasilić instalację ciepłej wody użytkowej. Tą metodą użytkownicy otrzymują również możliwość posiadania ogrzewania zarówno ściennego jak i podłogowego. Natomiast pracę pompy ciepła Toruń reguluje łatwy w zarządzaniu system sterowania.


Typy pomp ciepła


Gruntowe pompy ciepła


Gruntowa pompa ciepła to przyjazne środowisku rozwiązanie, który można używać przez pełen rok. To dlatego, że taka pompa ciepła wysysa energię słoneczną zbieraną w gruncie, a temperatura gruntu ma zazwyczaj podobną wartość. Stale skumulowana energia przekazywana jest do systemu grzejącego w wewnętrznej części. Ważną zaletą takiego typu pompy ciepła jest ekologiczność, ponieważ nie emituje ona zanieczyszczeń. Gruntowna pompa ciepła to inwestycja wymagająca obszerniejszej powierzchni wokół budynku, aby pełna pompa była produktywna. Rezultat budowy pompy ciepła da jednak mnóstwo zysku, na które warto się zdecydować.


Powietrzne pompy ciepła Toruń


Wielką zaletą pomp ciepła jest ich wysoka proekologiczność. Powietrze jako stałe źródło gwarantuje dużą efektywność pompy ciepła, a do tego nie niszczy środowiska. W takiej sytuacji moduł zewnętrzny transferuje energię powietrzną na ciepło i wysyła ją do instalacji c.o.. Powietrzna pompa ciepła może zostać użyta w domach i budynkach. Taki typ pompy ciepła Toruń charakteryzuje się niegłośną aktywnością, niezależną od warunków pogodowych. Wspomagającego źródła ciepła należy szukać dopiero kiedy temperatura powietrza zjedzie niżej niż – 5 stopni.


Pompy ciepła wodne


Pompę ciepła wodną da się zainstalować tylko w przypadku kiedy w pobliżu zamieszkałego budynku jest źródło wody. Jeżeli nie wymagane będzie posiadanie specjalnej studni. Trzeba pamiętać, że kiedy używamy naturalnego zbiornika, konieczna będzie filtracja. Warto przemyśleć instalację wodnej pompy ciepła, bo zapewnia ona ciągłe ogrzewanie w okresie zimowym i studzenie w okresie letnim. Pompa ciepła ściąga wodę i przekazuje ją do budynku, a następnie na bazie wymiany energii doprowadza wodę ciepłą, następnie odnosi wodę zimną. Dużą zaletą wodnej pompy ciepła jest to, że najlepsza jest, gdy jest duże zapotrzebowanie cieplne.
Informacje uzupełniające

Czy warto zainstalować pompę ciepła?


Kluczową zaletą montażu pompy ciepła, pochodzącą z przyjmowania energii ze odnawialnych źródeł jest energooszczędność i ekologiczność. W zestawieniu do innych źródeł energii, korzystanie z pompy ciepła nie wysyła mocno złych substancji ani odpadów. Tym sposobem jest to wyjście całkowicie ekologiczne. Ze względu na to, że instalacja pompy ciepła jest mocno ekologiczna, oferowane są specjalne dofinansowania na inwestycje ekologiczne. Co więcej najlepiej wspomnieć, że właściwie niewielkie koszty eksploatowania w krótkim czasie zwracają pieniądze wydane przy rozpoczęciu inwestycji, a efektywność oraz żywotność poprawnie zamontowanej i regularnie przeglądanej pod względem usterek pompy ciepła Toruń dochodzi do pięćdziesięciu lat ciągłego zużycia.


Montaż pompy ciepła odrzuca również przymus budowy komina i zaplecza, w którym gromadzony byłby opał i kupna opału. Koszty są więc znacząco mniejsze niż w przypadku innych źródeł cieplnych. Oprócz tego pompy ciepła są właściwie samodzielne. Dzięki prawie pełnemu zautomatyzowaniu potrzebuje tylko minimalnego pilnowania działania systemu. Użytkownicy marnują czasu na dokładanie opału do pieca.


Warto zakupić pompę ciepła również ze względu na zastosowanie. Pompy ciepła zapewniają wiele możliwości rozpoczynając od mechanizmu grzewczego, jaki dostarcza ciepło dla pokoi oraz wody użytkowej. Pompa może zgrać się z ogrzewaniem grzejnikowym oraz podłogowym, dlatego gwarantuje najlepsze efekty. Latem może też wspierać chłodzenie pomieszczeń, dzięki czemu stosowanie pompy ciepła jest funkcjonalne i wygodne.


http://hydrom.eu/CPV


  • Maszyny do wytwarzania i wykorzystywania mocy mechanicznej
  • Pompy
  • Pompy wodne
  • Pompy powietrza
  • Pompy grzewcze
  • Części sprzętu chłodniczego i mrożącego i pompy grzewcze

Załączniki
Typ oferty
Kooperacja
Kraj
Polska
Termin składania ofert
13.03.2022
Ważna od
14.09.2021
Branże
Handel, Narzędzia mechaniczne, Wyposażenie wnętrz, Maszyny ogólnego przeznaczenia, Ochrona środowiska, Energia i surowce odnawialne, Budownictwo i architektura, Maszyny i urządzenia, Architektura, Budownictwo,
Nabywcy poza granicami kraju
NIE

Inne oferty i przetargi

Księgowość USA GB


Księgowość online dla firm


branże: Zdrowie i medycyna,Doradztwo/consulting/edukacja,Handel,IT/ICT,Usługi finansowe,Wydawnictwa,Fotografia,Muzyka,Film,Rzemiosło artystyczne,Media i reklama,Sektor kreatywny,Organizacja targów i wydarzeń,Turystyka, sport i rekreacja,Transport i logistyka,Budownictwo i architektura,Ochrona środowiska,Energia i surowce odnawialne,Maszyny dla rolnictwa i leśnictwa,Maszyny ogólnego przeznaczenia,Pozostały sprzęt elektryczny,AGD,Oświetlenie,Instrumenty optyczne i sprzęt fotograficzny,Sprzęt medyczny/rehabilitacyjny,Aparatura pomiarowa i zegarki,Elektronika użytkowa,Komputery,Maszyny i urządzenia,Produkcja metali żelaznych,Produkcja i przetwórstwo metali,Biotechnologia,Przemysł farmaceutyczny,Farmacja i biotechnologia,Dywany i dekoracje,Tekstylia,Wyroby skórzane,Odzież i obuwie,Odzież, tekstylia, wyroby skórzane,Mięso,Ryby,Leśnictwo i pozyskiwanie drewna,Warzywa i owoce,Zboża,Rolnictwo i leśnictwo
data: 10.10.2021 - 04.04.2022